no43
kõnts

OJASOO/SEMPER/TRUPP


Kultuurilise järjepidevuse puudumisel oli kollaps toimunud lausa pöörase kiirusega. See oli aset leidnud mängleva kergusega, konfliktideta, igasuguse vägivalla ja protestita, polnud toimunud isegi tõelisi diskussioone.”
(Michel Houellebecq)

On neid, kes peavad kaasaegset maailma inimkonna üheks suurimaks leiutiseks. Ja siis on teised, kelle arvates taandub tänapäeval kokkuvõttes kõik isiklikule eksistentsile. Inimeseks sündimine on argine. Inimeseks jäämine on kangelastegu. Kõik, mis meis on, surub meid tagasi ühele ja samale algtasandile.

Lavastus "Kõnts" laval on üheksa inimest − meie ise. Nad on seal olnud algusest peale. Vaikselt hakkab neile paistma elu ettemääratuse ja samas suvalisuse paine ja absurd. Evolutsioon on lõppenud. Midagi uut ei juhtu. Algavad inimestevahelised suhted täis pinget, raevu, tühjust, frustratsiooni ja inimhinge setteid. Jalg pannakse taha ja näoli poris olles ringi keerates ei paista enam tähed, vaid teise inimese põlevad silmad.

Lavastajad-kunstnikud Ene-Liis Semper, Tiit Ojasoo
Töö kehaga Jüri Nael
Valguskunstnik Petri Tuhkanen
Muusikaline kujundus Jakob Juhkam, Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper

Laval Marika Vaarik, Helena Pruuli, Rea Lest, Rasmus Kaljujärv, Ragnar Uustal, Gert Raudsep, Simeoni Sundja, Jörgen Liik ning Reimo Sagor (külalisena)

Esietendus 17. oktoobril 2015.

Etendus kestab üks tund ja 40 minutit, ilma vaheajata.

NB! Lavastus on mitte soovitatav alla 16-aastastele.