No99 KINO

Valgus pärast pimedust /

Post tenebras lux (2012)

Mehhiko, Prantsusmaa, Saksamaa, Holland

Lisaks teatrile oleme alati andnud oma touch'i ka paljudele teistele lahedatele asjadele. Nii sündis öiseid rütme vallandav NO99 Tantsulaager, nii sündis lastele NO99 Kokakool. Sel hooajal alustasime me täiesti uuega. Millegagi, mis on olnud meie ammune soov. NO99 Kino on sari parima maitsega valitud filme, mida suurel ekraanil naljalt ei näe. Ja need õhtud on veel palju enamat! Lisaks pimeduses särisevale projektsioonikiirele on oluline laitmatu set-up, kümnesse muusika, kogu õhustik kokku. Nende õhtute perfektselt hubaseks lihvimise kõigi detailidega me olemegi viimasel ajal tegelenud. Meie filmisarja suunanäitajaks on Tiina Savi, kelle kätes on kaua olnud programmivalik Kinos Sõprus. Oma kinohooaja avapaugu tegime just siis, kui õhtud juba pimenema hakkasid, puhkuse lõpp näis terava ebaõigusena ning elamise rõõm leegitses eriti kõrge kraadiga.  Et sealt edasi sügisesse, talve, kevadesse liikuda.
NO99 Kino toimub laupäeva õhtuti kord või kaks kuu jooksul.

NO99 Kino 24. septembril näitab filmi "Valgus pärast pimedust / Post tenebras lux"

Hämarikueelne vaikus keset mägesid. Tuules kõikuv vihmamets. Naeratav lauahõbe elegantsel õhtusöögil. Aurav saun täis meelelisi kehasid. Laste mängimise hääl vaigust lõhnavatel põrandalaudadel. Saatan kõnnib tulipunasena läbi su koduköögi. Pikad, keskendunud, kaunid kaadrid. Tunne, nagu sa oleksid sealsamas kohal. Pöörane kaameratöö. Maagiline realism.

Mehhiko filmilavastaja Carlos Reygadase filmi „Valgus pärast pimedust” (Post tenebras lux) on midagi sellist, millest unistati, kui varsti juba poolteist sajandit tagasi pildid liikuma hakkasid. Selliseid filme loovad inimesed, kelle aju tagasopis hõõgub aastaid unistus visuaalsest perfektsusest. Just selliseid filme tahame me NO99 Kinos näidata.

„Valgus pärast pimedust” on lugu globaalsesse keskklassi kuuluvast perekonnast, kes otsustab asuda elama maale. Tõsisesse Mehhiko provintsi. Vist pärast abielulist kriisi, aga kes teab, miks inimesed midagi teha otsustavad. Järgneb visuaalse poeetika kaskaad, täis looduse ilu ja inimstiihiat, alateadvust ja kunstniku julgust. 2012. aasta Cannes'i filmifestivalil kostusid saalist mõned buu-hüüded. Skandaal! Aga Carlos Reygadas sai parima lavastaja preemia.

Osades: Rut Reygadas, Eleazar Reygadas, Adolfo Jiménez Castro, Nathalia Acevedo, Willebaldo Torres jt


Film kestab 115 minutit.
Film on hispaania keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.

Kino ajal on avatud ka baar ja kohvik 1. korrusel, NO99 Kino eripakkumistega.