No99 KINO:
crumbs

2015

Hispaania/Etioopia

Lisaks teatrile oleme alati andnud oma touch'i ka paljudele teistele lahedatele asjadele. Nii sündis öiseid rütme vallandav NO99 Tantsulaager, nii sündis lastele NO99 Kokakool. Sel hooajal alustasime me täiesti uuega. Millegagi, mis on olnud meie ammune soov. NO99 Kino on sari parima maitsega valitud filme, mida suurel ekraanil naljalt ei näe. Ja need õhtud on veel palju enamat! Lisaks pimeduses särisevale projektsioonikiirele on oluline laitmatu set-up, kümnesse muusika, kogu õhustik kokku. Nende õhtute perfektselt hubaseks lihvimise kõigi detailidega me olemegi viimasel ajal tegelenud. Meie filmisarja suunanäitajaks on Tiina Savi, kelle kätes on kaua olnud programmivalik Kinos Sõprus. Oma kinohooaja avapaugu tegime just siis, kui õhtud juba pimenema hakkasid, puhkuse lõpp näis terava ebaõigusena ning elamise rõõm leegitses eriti kõrge kraadiga.  Et sealt edasi sügisesse, talve, kevadesse liikuda.
NO99 Kino toimub laupäeva õhtuti kord või kaks kuu jooksul.

NO99 Kino 3. novembril näitab Hispaania uue laine filme "Crumbs" ja enne seda lisaboonusena lühifilmi "Müsteerium".

Hispaania kino esimesed kuldajad oli Luis Buñuel ning hiljem Pedro Almodóvari ja Julio Medemi varased tööd. Pärast seda on Hispaania kino tervikuna pigem olnud ebaühtlane. Kuid viimasel ajal on täheldatav uus laine ja me näitame selle laine kahte värvikamat lavastajat.

Esiteks - Miguel Llansó. Mis huumor, mis žongleerimine banaalse ja jabura fantaasia piiril! Üks tema film on näiteks Hitleri kloonist, kes püüab maailma uueks luua ja teeb seda .... Etioopias. Õieti on paljud Llansó filmid seotud Aafrikaga, sest juba aastaid on ta elanud osa ajast just seal. Llansó on teinud veel üsna vähe filme, aga tõelised gurmaanid korjavadki oma lemmikuid üles nende varajasel loominguperioodil. "Crumbs" on Llansó esimene täispikk mängufilm. Post-apokalüptiline ulmeromantika. Kääbusest supermees püsib pärast maailma lõppu hinges vaid tulnukate laevalt visatud almustest ja teda ei suuda aidata isegi jõuluvana. Umbes nii. Kolkakülas Michael Jordanile püstitatud altar, uskumatult Etioopia maastikud, naise öised sonimised Justin Bieberist - "Crumbs" on raskesti väljendatav kombinatsioon kõigest. Nagu globaliseerunud kapitalismi ajastu Alejandro Jodorowsky.

Osades: 

Daniel Tadesse, Selam Tesfaye, Mengistu Berhanu, Getu Fixa, Tsegaye Abegaz

jt

Film kestab 68 minutit.
Film on amhara keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.

------------------

Enne "Crumbsi" näitame Chema García Ibarra lühifilmi "Müsteerium". Pereorjuses õmblejanna usuhulluvas ja konservatiivses Hispaanias unistab kosmosesse pääsemisest ning hüppab end kivi otsast surnuks. Väike pärl ja 2013. aasta Berlinale parima lühifilmi nominatsioon.

Osades: Angelita López, Asun Quinto, Josefa Sempere, Antonio Blas Molina, José Manuel Ibarra, Luismi Bienvenido, Susi Martínez, Josette Mora.


Film kestab 12 minutit.
Film on hispaania keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.