NO37,9
lavakunstikooli
aktsioon:
kreeka
tragöödiad

Eelmise aasta sügisel võttis Lavakunstikool vastu füüsilise teatri magistrikursuse, mille juhendaja Jüri Nael on teatrit õppinud üle kogu maailma. Ta on töötanud koos inimestega, kes teevad teatrit, mille sarnast Eestis ei ole kunagi tehtud ja just nende inimeste abiga proovitakse kahe aasta jooksul avastada mis on (füüsiline) teater, füüsilisus teatris, kuidas lendab mõte ja kuidas liigub keha.

28. jaanuaril on NO99 suures saalis võimalus kohtuda kuningas Oidipuse, Phaidra, Agamemnoni, Klytaimestra, Prometheuse, Kreoni, Hippolytose ja Agauega, et ära kuulata-vaadata nende lood pooletunniste mono-etendustena. Voolab higi, veri ja pisarad, sest need valikud, mis nende tegelaste ees seisavad ei ole lihtsad. Saatus. Needus. Jumalate kättemaks. Kreeka tragöödia on oluline, täpne ja nii võimas, et see lööb hinge kinni − ja siis jälle lahti. Magistrande on neil otsinguil aidanud Jüri Nael, Merle Karusoo, Anne Türnpu, Maret Mursa Tormis, Lorna Marshall (London), Eddie Martinez (Tanztheater Wuppertal Pina Bausch ), Chris Evans (Gecko Theatre, London), Ivana Jozic ja Kasper Vandenberghe (Jan Fabre Company, Belgia).

Laval lavakunstikooli füüsilise teatri magistrandid Agur Seim, Jaanika Tammaru (Teater Must Kast), Kersti Heinloo (Eesti Draamateater), Mait Joorits, Martin Mill (Ugala), Raho Aadla, Sergei Furmanjuk (Vene Teater), Sylvia Köster ja Tanel Saar (VAT Teater).


Etendused 28. jaanuaril kell19 NO99 suures saalis

NB! Etendused toimuvad kolmes osas, kolm monoloogi korraga, iga osa vahel 15-minutiline paus, pauside ajal saab saali ka liituda või lahkuda.