no43
kõnts

OJASOO/SEMPER/TRUPP

On neid, kes peavad kaasaegset maailma inimkonna üheks suurimaks leiutiseks. Ja siis on teised, kelle arvates taandub tänapäeval kokkuvõttes kõik isiklikule eksistentsile.
Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastus "NO43 Kõnts" on koreograafiline sümfoonia maailma lagunemishetkest, täidetud lavalolijate maksimaalse tähelepanu ja energeetilise laetusega. See on lavastus, mis ei lase sind lahti.
"Viis päeva on möödas, kuid nähtud pilti ei saa ma peast," kirjutas kriitik. "Tegemist oli ülimalt võimsate kujunditega ja mõjuva lavastusega. Võib-olla võimsamaga lavastusega, mis Eestis üldse kunagi on tehtud."

Pärast esietendust põhjustas lavastus kirglikku vaidlust nii ajakirjanduses kui publiku seas. Osad ütlesid, et säärast lavastust ei tohiks üleüldse teha. Teised ütlesid, et nii ülevat ja poeetilist lavastust pole nad varem näinud.

"NO43 Kõnts" on äratanud ka suurt rahvusvahelist tähelepanu. Seda on mängitud Pariisis, Brüsselis, Hamburgis ja Veneetsias. Arvustajad on ülistanud näitlejate totaalset pühendumust ja unikaalset lavalist energiat, lavastust on tema ilus, kirkuses ja sakraalsuses võrreldud Alain Plateli lavastustega. 

"Kultuurilise järjepidevuse puudumisel oli kollaps toimunud lausa pöörase kiirusega. See oli aset leidnud mängleva kergusega, konfliktideta, igasuguse vägivalla ja protestita, polnud toimunud isegi tõelisi diskussioone."
(Michel Houellebecq)

Lavastajad-kunstnikud Ene-Liis Semper, Tiit Ojasoo
Töö kehaga Jüri Nael
Valguskunstnik Petri Tuhkanen
Muusikaline kujundus Jakob Juhkam, Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper

Laval Marika Vaarik, Helena Pruuli, Rea Lest, Rasmus Kaljujärv, Ragnar Uustal, Gert Raudsep, Simeoni Sundja, Jörgen Liik ning Reimo Sagor (külalisena)

Esietendus 17. oktoobril 2015.

Etendus kestab üks tund ja 40 minutit, ilma vaheajata.