NO59,5
aktsioon: koos


Tänapäeval on üha raskem leida seda, mis inimesi tõeliselt ühendaks. Kunagine Houellebecqi "Elementaarosakesed" oli selle pikaajalise tendentsi avamäng. Kui miski on Teater NO99 pealisülesanne, siis on selleks leida viise, kuidas inimesi kokku tuua, ühendada neid ühe idee taha. Luua lavastusi, mille vaatajad oleksid neid loova teatriga ühises tajuväljas.

Aktsioon "Koos" on üks selline katse. Selle katse eellugu on ühtlasi ka lavastuse "Iga eht südamelöök" saamislugu. Kõik peol osalejad on ühisrahastusplatvormi "Hooandja" kaudu panustanud lavastuse valmimisse, just nende inimeste rahalise toetusel suundusid näitlejad laia maailma, et leida Juhan Liivi luule mõtteline kõlakast.

Külalised võtavad jalast jalanõud ja tulevad tühjale teatrilavale, mis on teatris kõige isiklikum paik, umbes nagu kodudes magamistuba. Laval kohtuvad nad teiste hooandjatega ja inimestega teatrist, kelle lavastust kõik kutsutud on toetanud. Kõik on sokkis, kõik on võrdsed. See on isiklik, emotsionaalselt intiimnegi kohtumine. Sama isiklik nagu on Juhan Liivi luule. Just isiklikkus on see, mis maailma totaliseerumise kontekstis võib tänapäeval mõjuda tõelise eneseületusena.

Aktsioon "Koos" toimus Teater NO99s 9. märtsil 2013.