no86
perikles

SHAKESPEARE/OJASOO/SEMPER

Ta oli särav mees,
kuid ühe ööga tappev õnnetus
ta muutis selliseks.

Nii ütleb prints Periklese tõsine ja üllas nõunik Helikanos oma isanda kohta, kui nad on Mütileenesse jõudnud. Inimene, kes kunagi kavaldas üle kõik vastased, leidis armastuse ja õnne, seljatas vandenõud ning suutis tahta rohkemat, kui kõik teised, seilab nüüd maailma meredel, lootmata enam leida kadumaläinud kirge. Kuid nagu igas heas muinasjutus tuleb ka nüüd öelda: "Ent ometi...." Õnn on seal, kuhu sa ta unustanud oled.

"Perikles" on William Shakespeare'i kirjutatud lugu sellest, kuidas hea süda, õiged valikud ja otsustav tahe toovad jumalanna sinu juurde. Perikles on noor Tüürose prints, kes pannakse proovile kuningate intriigides, saatuslikes mereõnnetustes, lootusetutes olukordades ning jumalate hüljatuses,kuid kelle püüd õnne poole on katkematu. Tema unistuseks ei ole pelgalt hea elu ja sihitu nauding, vaid absoluutne armastus ning jumalanna käepuudutus.

Tiit Ojasoo lavastus on ilust ja õnnest ning tahtest ja meelekindlusest, mis sinnani viib. Võimatu saab võimalikuks, jalutud tantsivad ja lootusetud laulavad. Higi voolab, kuid eesmärk ei kao. Need inimesed ei unista sellest, millest neil kästakse unistada: nad teevad oma unistused ise.

See on muinasjutt ja Eesti, aga see on ka Bollywood ja siid, jumalad ja libud, naiste naeratus ja meeste laul. Ene-Liis Semperi lavakujundus ning kostüümid ammutavad inspiratsiooni erinevatest allikatest, varjamata oma mälestusi Indiast. Muusikalise kujunduse teeb Chalice.

Nimiosas Risto Kübar, teistes osades Mirtel Pohla, Tambet Tuisk, Gert Raudsep, Sergo Vares, Inga Salurand, Rasmus Kaljujärv, Lenna Kuurmaa (külalisena) või Marta Laan (külalisena lavakunstikoolist), Marika Vaarik ja Andres Mähar.

Esietendus 15. märtsil 2008.

Etenduse pikkus 3 tundi ja 15 minutit, üks vaheaeg.