Ojasoo-Semperi õnnestunud road movie

Miks peaks president minema kirikusse, kui ka Tõnis Mägi võib palvet laulda?

Vaatasin-kuulasin president Kersti Kaljulaidi kõnet ja sellele järgnevat pidulikku kontserti TÜ Narva kolledži ühes salakambris. Kolledžis toimub praegu samuti piduüritus, kus võõrustajaiks on linnapea Tarmo Tammiste ja kolledži direktor Kristina Kallas.

Tartus toimuvat vaadati ühiselt ja praegu kantakse ette kohalikku moodsat programmi, mida korraldab TMW tiim eesotsas Helen Sildnaga. Õhtujuht siin on särav Elina Nechayeva. Loodetavasti asume seega praegu ELi kultuuripealinnas 2024.

Ja praegu Tartus toimuv on vaid üks osa Eesti juubeliniidistikust. Riik elabki, kui ta ei asu ühes punktis, vaid kõikjal, kus on tema inimesed - isegi seal, kus Wi-Fi-t ei ole. Õmblusteta Eesti!

Ojasoo-Semperi korraldet kontsert on hästi väljareklaamitud ja ootused kõrged. ERM ise peaks olema hea lava taoliseks sajandisündmuseks, aga... satume hoopis kinno. Rea "Mehetapja" Lest on bussijuht või giid ja... teekond algab. Selgub, et tuleb end kontserdiarvustajast filmikriitikuks mõelda.

Teine peategelane road movie's on Kristian Jaak. Ja kui paljud eestlased korraldasid täna palverännaku Lätti, siis Kristian Jaak hakkab sealt tulema. Nagu ikka - Riiast. Kaks tegevusliini - mees ja naine, yin ja yang. Road movie helirida koosneb hittidest. Suht kindla peale minek.

Mulle isiklikult läheb enim peale Kristian Jaagu hallutsinatsioon. Ega ilmaaegu pole Twin Peaks ja David Lynch meie rahvusloomad. Setud, õuka ja tsasovna.

Tuleb harvester. Ilmselt praegu suurim oht praegusele Eestile. Mikitaga hoiame ühes käes kärbseseeni ja teises tungalt. Rea nutab. Arvo Pärdi "The Deer's Cry" Vox Calmantise hingematvas esituses. Eksinud Kristian Jaak õigeusukiriku aia taga.

"Tänan kõige eest, ma ei kurda millegi üle." Nii Arvo Pärt kui Eckhart Tolle lohutavad sarnaselt. Püüdlus ideaali poole ja leppimine olevaga on ka Eesti osa! Ja suundumine koos Sven Grünbergiga planeetidevahelisele reisile. Tavaline Eesti värk! Nii argine ja samas kosmiline. Kalevala hääled ja Skype. Eesti on igavene? Lõpuks veel topelt ohutis Tõnis Mäelt. Selge, et president ei pea kirikus missal käima, kui meil on sellised abivahendid!

Tänan filmi eest ja elagu Eesti! (Road moviet vaatan veel!)

Teet Korsten
EPL, 24. veebruar 2018