NO30
kihnu jõnn

SMUUL/OJASOO


"Teid ja mind tõi siia igapäevane leib, mis selles kurjas maailmas inimest taga kihutab paremini kui piits. Võib-olla tuhandest üks sõidab merd oma lõbuks, aga meid on Issand oma armus sellest lõbust ilma jätnud. Meie saatus ja pärisosa on see laev, ta mastid ja raad ja rooliratas, töö, mida tegema peab, torm ja põletav päike, ja tuulevaikus, ja kapteni käsk, mida igaüks kuulama peab, nagu tuleks see jumala habemest." Nii kõneleb Kihnu Jõnn, kapten ilma paberiteta.

Juhan Smuuli näidend "Kihnu Jõnn" on vaimukas, eepiline ja arhetüüpne lugu inimestest, kes sõidavad igavesti kodust eemale, et alati koju jõuda. Ookeanile siirdunud laev on täis värvikaid karaktereid, joviaalsust ja laulu, naeru ja hoogu. Ja siis jääb hädavaevu püsti püsiv laev nädalateks vee peale: seatud eesmärk unustatakse, pinged kogunevad, igaüks tahab haarata rooli ja keerata selle suvalises suunas. Keset hiigelsuurt veeuniversumit hulbib laevuke täis sõgedaid. Keda uskuda? Kelle poole vaadata? Kuhu edasi? Miks üldse edasi?

NB! Lavastust mängitakse ainult septembris ja oktoobris!

Koostööprojekt Soome teatrigrupiga Jalostamo².

Autor Juhan Smuul
Lavastaja Tiit Ojasoo
Valguskunstnik Petri Tuhkanen (Jalostamo²)
Muusikaline kujundaja Jakob Juhkam

Laval Marika Vaarik, Eva Koldits, Rea Lest, Gert Raudsep, Rasmus Kaljujärv, Simeoni Sundja, Jörgen Liik, Ragnar Uustal ja külalisena Anna Lipponen (Jalostamo²)

Esietendus 7. septembril 2018

Etendus kestab 2 tundi ilma vaheajata.