Blogi

Jeremy Ironsi tops

20.12.2017
Kell on varahommikune 10.30, kuid suur saal on juba pilgeni täis läbi oma unenägude mõmisevaid inimesi või ärksaid fanaatikuid, kelle värske jume reedab võimaluse, et nad olid öö otsa Palazzo Venezia ees sillutisekividel telkinud, kohtumaks varahommikuste Rooma päikesekiirte valgusesse ilmuva Jumalaga.

Je suis Murdoch

07.06.2017

Ka mina olen olnud lehepoiss. Je suis Murdoch. Esimene päev läks kenasti. Oli "Postimehe" päev, linn oli rahvast täis, paistis päike, jäätis voolas ojadena ja ma müüsin maha kümneid ajalehti. 

Belgia-Prantsusmaa turnee. Intervjuu prantsuse teatrijuhi Didier Thibaut'ga

19.12.2016

Lisaks oma etenduste mängimistele vestlesime me Prantsusmaal ja Belgias ka paljude kohalike kolleegidega. Mõni neist väga huvitavatest vestlustest sai ka kirja, näiteks Didier Thibaut'ga, kes juhib Villeneuve d'Ascq'i teatrit, kus meiegi mängisime. Mida te teate Prantsuse teatrist? Meie igatahes mitte liiga palju. Didier räägib sealse skeene ülesehitusest ja esteetilistest traditsioonidest. Ja muidugi ka Front National'ist - kuidas saakski Põhja-Prantsusmaal olles teisiti.

Belgia-Prantsusmaa turnee. Mis on teatri võimalus uues olukorras

08.12.2016
Hotell asub Vabaduse avenüü ja Pablo Picasso bulvari nurgal. Toa aknad avanevad üle Pariisi eeslinna, näha on raagus puud, korterelamute plokid, paar kontorihoonet ja jalgpalliväljak, kus ei mängi keegi. Ainsa helina kostub hommikuti bensiinimootori vali undamine, millega kojamees käivitab masina ja puhub parkimisplatsilt eemale kuivanud puulehti. Hääletult seisab Nanterre jaheda detsembripäikese all, mille kiired peegelduvad kontorite ja kodude suletud akendelt.

Oli, mida tähistada

11.10.2016
Teatrifestivale on erinevaid. On neid, kus programm on nii tihedalt täis suurlavastusi, kõrvalprogramme ja kõrvalprogrammide kõrvalprogramme, et vaataja jõuab hädavaevu ühelt etenduselt teisele.

Sealpool vikerkaart

09.05.2016
Hämar teatrisaal, ääreni inimesi täis. Maarja-Liis Ilusa "Kohtumise" esimeste taktide peale vallandub laeni kaikuv rõkatus ja uduse videoklipi võluvalt lihtne koreograafia kandub kakskümmend aastat hiljem taas sadade tantsijate jalgadesse.

Rongkäigu anatoomiast

30.11.2015
Teatril on mitmeid vorme. See, mis toimub repertuaariteatrites keset sametit ja dufti on ainult üks teatri võimalusi. Hoopis põnevam on jälgida ühiskonna karnevaliseerumist ja teatri metsikumaid ilmumisi. Näiteks nagu rongkäigud.

Jeroen Versteele "Kõntsast"

18.11.2015
Jeroen Versteele, Ruhrtriennaali (see on jõhker triennaal) dramaturg, käis "Kõntsa" vaatamas. Saatsime talle hiljem kirja, tšautasime alustuseks ja juba veereski jutt-jutuke teatriradadele.

Raul Ranne intervjuu Tiit Ojasooga

05.11.2015
Tiit Ojasoo: muidugi, me võime vahelduseks teha ka pisut lõbusamat värki...

... aga kui tahame oma tegemistes ausad olla, siis tänase Eesti ja tänase maailma peale mõeldes tulebki sealt selline kõnts välja, ütleb viimasel ajal taas tõsiselt kõneainet pakkuva teatri NO99 juht.

Ameerikas, vol 3

05.11.2015
Metroo nr 6 viib Manhattanilt Bronxi. See rong peatub igas jaamas – algul maa all, hiljem maa peal nagu Berliini S-Bahn – ja sõidab seetõttu kauem, kui ekspressliin nr 5. Kõrghooned olid jäänud kaugele seljataha:

Ameerikas, vol 2

03.11.2015
Augustis esines Saal Biennaalil New Yorgi kunstnik Trajal Harrell. Tema paari aasta tagune töö "Twenty Looks or Paris is Burning at the Judson Church" mõjus Tallinnas üsna veidralt.

Ameerikas, vol 1

31.10.2015
- You know what the funniest thing about Europe is?
- What?
- It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just ... it's, there it's a little different.

Kunstiloolisi ebemeid ehk vaadates "Kõntsa"

31.10.2015
"Kõntsa" eeskujuks pole ükski kunstiteos. Ühtegi maali, installatsiooni või vembukat aktsiooni pole tsiteeritud. Kuid paljud teosed on "Kõntsa" inspireerinud. Ning paljud teosed tulevad meelde, kui istuda saalis ning lavale vaadata. Näiteks need.

Restorani blogi.

19.10.2015
Intervjuu NO99 restorani juhataja Carolin Areniga.
Küsis Laur Kaunissaare ühel pärastlõunal, mõni päev enne "NO43 Kõnts" esietendust.

Narvas

24.09.2015
Päike paistis läbi jõeäärsete parkide värviliste lehevõrade üsna ideaalilähedaselt. Oli tavaline, aga soe ennelõuna, kui Teater NO99 väikebuss Puškini tänava kultuurikeskuse "Rugodiv" lavaukse ette tagurdas ja me tehnikat "Kodumaa karjete" etenduseks Narvas