NO40
Pööriöö
uni

SHAKESPEARE/MENDELSSOHN/SEMPER/OJASOO/ELTS

Enne kui kunstiteose hindamisel muutus määravaks see, kas ta on huvitav või milline on tema ühiskondlik mõju, oli üheks peamiseks kriteeriumiks ülevus. See miski, mis puudutab üheaegselt nii tundeid kui intelligentsi ning tõstab inimese argipäevasest hägust abstraktsiooni kirkusesse. Emotsioone peenrahaks pihustaval ajastul on püüdlus ülevuse poole taas tõusulainel. Ja miski pole ülevam kui muusika, mis, nagu ütles Platon ise, on kõiksuse hing, mõistuse tiivad, kujutlusvõime lend ning elu hurm.

"Ein Sommernachtstraum" on "19. sajandi Mozartiks" kutsutud Felix Mendelssohni külluslik tippteos. "Midsummer Night's Dream" on Shakespeare'i näidend armastuse ja kire peadpööritavast heitlikkusest. Kuid Semperi ja Ojasoo lavastus läheb muusika ülevuse toel süžeest julgelt edasi. Tänapäeva tehnilised vahendid võimaldavad peegeldada inimese sisemaailma enneolematu suurejoonelisusega. Pisar silmanurgas võib mõjuda suuremana, kui emotsioon, millest ta tekkis. Kujutis on reaalsem kui reaalsus ise. Antiikmüüdi Nartsissus vaatas veepeeglisse, tänapäeva Nartsissus seisab silmitsi objektiivi ja ekraaniga. Lisage siia Mendelssohni helimaastik ERSO ja Ellerheina esituses, dirigent Olari Elts, "NO46 Savisaare" valguse loonud Pietu Pietiäinen ning tulemuseks on teos, mille püüdluseks on ei midagi vähemat, kui väljendada inimese tungi ülevuse poole.


Georg Meri ja Anu Lambi tõlked

Stsenaarium, lavastus, kujundus Ene-Liis Semper, Tiit Ojasoo
Dirigent-muusikajuht Olari Elts

Valguskunstnik Petri Tuhkanen
Animatsioon Heta Jäälinoja, Aggie Pak-Yee Lee
Live mix Maarja Pärsim
Animatsiooni mix Alyona Movko
Operaatorid Jekaterina Abramova, Sanna Maria Rink
Dramaturg Laur Kaunissaare


Laval Marika Vaarik, Rea Lest, Helena Pruuli, Jörgen Liik, Simeoni Sundja, Ragnar Uustal (kõik Teater NO99), ERSO, tütarlastekoor Ellerhein

Solistid Arete Teemets, Kadri-Liis Kukk

Korraldajad Teater NO99, ERSO, Eesti Kontsert

Esietendus 1. juunil kell 19:00 2016 Estonia kontserdisaalis. Vaid üheksa korda!

Etendus kestab kaks tundi ja 45 minutit, ühe vaheajaga.