no41,5 
aktsioon.
rasmus kaljujärv:
30 aastat laval

EPNER


19. veebruaril 2016 pidas Teater NO99 oma 11. sünnipäeva. Selle puhul toimus aktsioonina romantilise raadiosaate "Rasmus Kaljujärv: 30 aastat laval” ülekanne meie teatrisaalis.

NB! Aktsioon kordub kahel õhtul 11/12 märtsil.
Pärast aktsiooni vestlevad Rasmusega kolleegid.

Rasmus Kaljujärve soliidses lavajuubelis on paatost ja eneseirooniat. Rollid, stseenid, lavastused, plakatifotod, kuulsus. Aastatega pudeneb see kõik unustusse ning jääb vaid näitleja olemus. Nii selgesti tunnetatav ja ometi nii seletamatu. See, mida tegelikult vaatama tullakse. Eero Epneri aktsioon Rasmus Kaljujärvest portreteerib kunstnikku surematu korüfeena. Sõna saavad kiuslikud kollegid ja vaimustunud teatriloolased.

Aktsioonijärgsed kommentaarid kolleegidelt:

Eero on juba ammu andnud psühhofüüsisega märku, et tahab lavale. Nüüd korra käis ja tahab ikka veel ... Imelik! Tavaliselt pärast esimest katsetust loobutakse. Aga jumal temaga, saagu ta siis tunda, mis tähendab mitu õhtut järjest sama tükki väljutada. Kadedusega pean muidugi lisama, et nii head seljaga mängu nagu Eero seda Rass 30 aktsioonis tegi, polegi näinud. Kõik mängis ära, absoluutselt kõik. Esimese, teise ja kolmanda plaani. Profina tahaksin talle soovitada, hajuta riske - kasuta ka teisi väljendusvahendeid. Mis saab siis, kui selja puid lõhkudes või seksides ära tõmbad?
Tervitusega,
vabakutseline näitleja Tambet