NO54
kolmapäev

LAGLE

avastus "Kolmapäev" on Lauri Lagle kolmas lavastus Teater NO99s (eelnevalt "Untitled" ja "Suur õgimine"). Tema truppi kuuluvad seekord neli naist: Eva Klemets ja Inga Salurand ning külalistena Mari Abel (Von Krahli Teater) ja Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater). Proovisaali mindi eesmärgiga luua lavastus, mis aitaks kurnavast argipäevast leida üles helge ja soe. Lavastus põhineb trupi omavahelistele jutuajamistele ning koos otsitud argistele hetkedele, mis võimendatakse sel moel, et nad ei mõju enam sugugi argistena, vaid poeetiliste ja kaunitena.

"Kolmapäev" koosneb hetkedest, milles igaüks tunneb ära argipäeva. Kojuminek. Telekas sisse. Põrand puhtaks. Vein klaasi. Aga enne veel, kui tuleb uni - mõni mälestus. Mõni hetk möödunud päevast. Mõni seletamatu igatsus. Libistad mõtlikult näpuga mööda veiniklaasi ja kuulad tekkivat muusikat. Tõused ja hakkad tantsima. Tunned, kuidas keha tuleb kaasa. Tantsid. Ja siis jälle: kõnnid akna juurde, vaatad tühja tänavat, ja tunned, kuidas ilus kolmapäev lõpule jõuab.

Lauri Lagle pöörab lavastajana palju tähelepanu kunstilistele kujunditele, lavalisele ajale, trupi energia kaasamisele lavastustervikusse. Tema lavastused tungivad naha vahele, nad puudutavad helli kohti, kuid alati soojalt. Seetõttu pole ka imestada, et "Kolmapäeva" näinud inimesed ütlevad:

"Lauri Lagle "Kolmapäev" oli tõeline elamus. Soovitan!"
Meelis Oidsalu

"Lauri Lagle "Kolmapäev" on nüüdisaegne kunstiteos, mis sammub, õlg õla kõrval, kaaskangelasi ja -kangelannasid kuulates ja mõista püüdes, tehes järgemisi meie eest üldistusi aegruumist siin ja praegu – nii ühiskonna kui ka etenduskunstide tasandil."
Ott Karulin

""Kolmapäev" on absurdselt hea! Kerge ja valus, helge ja absurde, poeetiline ja sügav. Mine ja vaata!"
Veiko Tubin

"Vahel harva on elus selline moment, kus sind valdab ootamatult mingi senitundmatu tunne, miski, mida on keeruline sõnadesse panna ja teistele kirjeldada. Tean vaid, et see tunne on hea ja jääbki minuga. Aitäh."
Tiina Savi

""Kolmapäev" ei võitle, ründa, karju ega kriibi nagu vahel juba liialt harjunud oleme. Ta toob nelja üksiku naise argielu vaatajani pehmelt ja nauditavalt. Etendus mõjub samamoodi nagu meeldiv vestlus lavastaja Lauri Lagle endaga - keegi häält ei tõsta, aga kõik saab ikkagi öeldud."
Ville Jehe

"Üksainus minut võib Lauri Lagle puhul kesta terve igaviku.
Kaheksakümneminutiline lavastus võib mööduda nagu möödub silmapilk. Ainus, mis on tõesti meie oma, on meie elu aeg. Lagle teatris kogeme me ühiselt, kuidas see kulgeb."
Stefan Schmidtke

Lavastaja ja kunstnik Lauri Lagle
Muusikaline kujundus Mihkel Tomberg, trupp, Hendrik Kaljujärv
Kostüümikunstnik Ene-Liis Semper
Valguskujundus Siim Reispass

Laval Eva Klemets, Inga Salurand ning külalistena Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater) ja Mari Abel (Von Krahli Teater)

Esietendus 2. novembril 2013 Teatris NO99

Etendus kestab üks tund ja 40 minutit, ilma vaheajata.

NB! Laval suitsetatakse ja kõlab vali heli/muusika.