NO59
samm lähemale

KANGRO/LEHMEN/KERIKMÄE


Igaüks elab eraldi, ometi on inimesed koos. Koos olemas, üheaegselt. Kahekesi, majati, linnati, riigiti, seitse miljardit kui suuresõnaline see ka ei tunduks. On neid, kes arvavad, et koos olla, teisega kontakti leida on erandlik ja seetõttu väärtuslik, on neid, kes arvavad, et just koos olla on inimeste loomulik seisund. Nii või teisiti, teema on igavene ja tundus vajalik astuda sellele samm lähemale.

Mart Kangro töid iseloomustab selgus, mõttepuhtus, läbimõeldus, isegi lihtsus. Ta loob tegevuse keskele teadlikult mõttelisi ruume, mille vaataja saab täita. Kangro pole ka Teater NO99-s uus nimi, temaga tegime koostööd lavastusega „Kuidas seletada pilte surnud jänesele“. Seekord teeb ta lavastuse Tiit Ojasoo juhendatud Lavakunstikooli lennu tudengitega, täpsemini – ainult poistega. Nad püüavad koos Mart Kangro ja Taavi Kerikmäega luua keskkonda, milles valitseb võimaluste paljusus. Teater on selleks parim koht. Kangro töid näinud olnuna võib oodata esteetilist kvaliteeti ja rafineeritud mänge publikuga. Siiski – ja see on oluline – Mart Kangro on küll koreograaf, kuid see lavastus ei ole tantsulavastus. Karta pole põhjust.

Lavastusele teeb proloogi Kangro kunstiline valiksugulane saksa koreograaf Thomas Lehmen. See on osa Lehmeni projektist, mille käigus sõidab ta läbi terve maailma ning teeb kingituseks lavastuse inimestega, keda ta kohtab.

Idee ja lavastus Mart Kangro (featuring Thomas Lehmen)
Helikujundus ja dramaturgiline abi Taavi Kerikmäe

Laval 26. lennu poisid Markus Dvinjaninov, Jörgen Liik, Roman Maksimuk, Veiko Porkanen, Jarmo Reha, Reimo Sagor, Simeoni Sundja ja Ragnar Uustal

Esietendus 18. aprillil 2013 Teater NO99s.

Etendus kestab kaks tundi ja 20 minutit, ühe vaheajaga.