no85
rambo

MORELL/SARV


Väljavõte "rambo“ kavandite vastuvõtu koosolekult:

Lugu kahest mehest, kes kohtuvad valel hetkel vales kohas ja nende meeste isiklike frustratsioonide segunemine tekitab plahvatuse ning vallandab pisisõja.
Lihtsa lahendusega konfl ikt viiakse lahendamatuseni. Lõpuks mehed hukkuvad ja igapäevaidüll jätkub. Teemana käivad läbi ka meeste ja naistevahelised suhted, isad ja pojad, sõda ja rahu jne. Naised saalis nutavad, mehed teevad näo, et midagi läks silma.
Aeg-ajalt tekib mulje, et kogu juhtum toimub kahe peategelase – Rambo ja tema antipoodi Wilfredi – peades. Sellest tulenevalt muutub lugu aeg-ajalt psühhedeelseks tripiks.

Lavastaja soov on rõhutada ka seda, et Rambo on lihtne mees, mitte üliinimene. Masin tehti valmis, see läks rikki, parandamine on keeruline - läheb varuosadeks.
12 tegelast, viis näitlejat, neist Rambo (Risto) ja Wilfried (Rasmus) oma rolle ei vaheta, teised küll. Mängivad veel Mähar (Orval jt.), Sergo (Shingleton jt.) ja Jaak (Trautman jt.).

Lavastuse pealkiri saab olema ’rambo’ – väikese tähega, et rõhutada Rambo üldinimlikkust ning teatavat mõistelisust.
Kristjan Sarve lavastus. Inspiratsioon romaanist "Esimene veri". Kunstnik Liina Tepand. Muusika ja helid Hendrik Kaljujärv.

Osades Risto Kübar, Rasmus Kaljujärv, Sergo Vares, Jaak Prints, Andres Mähar.

Etenduse pikkus 1.30. Etendub ühes vaatuses.

NB! Kasutatakse madalsagedushelisid!

Esietendus 8. oktoobril 2008