NO93
nafta! ver 1.2

OJASOO/SEMPER

Nafta!" on dokumentaalne kabaree naftaajastu lõppemisest. Mis saab edasi? Kas puhkeb paanika? Või suudab põlevkivi meid lõplikult naftast võõrutada ja tulevikku juhatada? Kes peaks vastutama ja miks nad ei vastuta? Mis tuumajaam? Mis tuuleenergia? Lavastus ei otsi vastuseid, vaid loeb arve. Countdown on kiire.

Küsimus pole vaid naftas - maavaras, mida vähesed näinud, kuid millest meie igapäevane elu ilmselt enim sõltub. Lisaks suurtele majandussüsteemidele puutume naftaga kaudselt kokku iga päev: mootorit käivitades, saia ostes, telekat vaadates, teatris käies. Aga tõesti, küsimus ei ole ju ainult ühes maavaras - küsimus on energiavarude priiskamises, looduse tüngamises ning häbitunde puudumises.

"Nafta!" põhineb dokumentaalsel andmestikul, liites siia estraadi. Küsimused on suured ja tõsised, kuid nendest rääkimine lõõgastav. Mängib popmuusika ning massaažisalongide mahe muusika, näitlejad tantsivad. Ansip räägib tuhandeaastasest rahuriigist, pangad pakuvad veelgi paremaid laene, autod neelavad veelgi rohkem kütust. Enam paremaks minna ju ei saa?

"Nafta!" lavastajateks ning autoriteks on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, kunstnik Ene-Liis Semper.
Liikumine Jüri Nael, kontsertmeister Zoja Hertz.

Osades Mirtel Pohla, Tambet Tuisk, Gert Raudsep, Kristjan Sarv, Jaak Prints

Esietendus 11. veebruar 2006.

Etendus kestab umbes 2.15.

Lavastus oli 2007. aastal kutsutud festivalidele auawirleben (Bern, Shveits), Projektion Europa (Deutsches Schauspielhaus, Hamburg, Saksamaa) ning Cut & Paste 2 (HAU 2, Berliin, Saksamaa).

Lavastus on valminud Rohelise Energia toel. Vaata täpsemalt roheline.energia.ee