siis kui
väikesed lapsed kõik
magavad juba

AUTORID/TRUPP ON NOMINEERITUD ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHINNA KATEGOORIAS

"Siis kui väikesed lapsed kõik magavad juba" on EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrantidele esitatud loomingulise väljakutse tulem, mille lähteülesandeks oli luua lavaline eksperiment ilma lavastaja ja kirjandusliku algallikata. Nende puudumine pani näitlejad situatsiooni, kus nad pidid võtma vastutuse loomingulise protsessi kulgemise eest, usaldades üksteist ja iseenda intuitsiooni. Neile anti ruum, kus mängida, natuke aega ja võimalus valida ise teema. Teemaks valiti - õudus. See ei pretendeeri olemaks terviklik lavastus, vaid võimalus heita pilk leiutava teatri loomingulisesse protsessi, nägemaks, kuhu otsingutega tänaseks jõutud on.

Idee, teostus ja esitus: Laval EMTA lavakooli füüsilise teatri magistrandid Kersti Heinloo (Eesti Draamateater), Jaanika Tammaru (Teater Must Kast) , Tanel Saar (VAT Teater), Raho Aadla, Martin Mill (Ugala teater), Mait Joorits ja Agur Seim. Kursuse juhendaja on Jüri Nael.

Helikunstnik Raido Linkmann (Teater NO99)
Valguskunstnik Karl Marken
Etenduse juht Ülle Hertmann (Teater NO99)
Juhendajad Jüri Nael, Giovanni Longhin ja Giacomo Veronesi

Aktsiooni mängitakse vaid kolmel õhtul!

"Siis kui väikesed lapsed kõik magavad juba" on Teater NO99 ja EMTA lavakunstikooli magistriõppe laboratoorne koostööprojekt. 

Aktsiooni valmimist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia projekt EMTASTRA).