Radio France Internationale


Esimest korda Avignonis, on see Eesti trupp üks kogu ürituse suuri avastusi, tuues vaatajate ette väga sugestiivse pealkirjaga lavastuse: "Mu naine vihastas ja kustutas kõik meie puhkusepildid".

See on tragi-koomiline lavastus, mille peategelane püüab koos tundmatutega taastada oma paradiisisaarel veedetud puhkuse pilte, mille tema juurest lahkunud naine on kustutanud.

Teater NO99 trupp inspireerus selle teose loomisel visuaalmaterjali üleküllusest meie igapäevas ja "meie intiimsuse banaliseerumisest" läbi sotsiaalvõrgustikes postitatud fotode.

Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, kaks alla 35-aastast noort eestlast, kes on omal maal juba kuulsad, said inspiratsiooni digitaalsete kujutiste kogunemisest meie arvutitesse, nutitelefonidesse, tahvlitesse ja fotoaparaatidesse. Peamiselt on nende hulgas digitaalfotod puhkuspäevadest, pidudelt või ühiskondlikelt sündmustelt."

Teater NO99 idee oli käsitleda seda hirmu, mis tabab meid mõttel, et me võime kaotada oma elude "mälukaardi", koos kõige sellega seonduvate pöördumatute tagajärgedega. Lavastus räägib kujutistest, mida me kogume, kuid ei arhiveeri, piltidest, mida meie mälu kogub ja minapildist, mida me püüame endast läbi sotsiaalvõrgustike teistele edastada.

Lavastus oli selle festivali üks häid üllatusi.

Maria Emilia Alencar
Radio France Internationale
juuli 2015