NO99 ja kooseluseadus


Me ei ole midagi öelnud, sest meile tundub imelik, kuidas selle seaduse mõtte üle saab üldse vaielda. Me ei rõõmustanud, kui seadus vastu võeti, sest kuidas rõõmustada, kui inimlikkus legaliseeritakse nii hilja? Ja kes need "meie" üldse oleme, et meil oleks õigus rõõmustada, et andsime "neile" samad õigused, mis "meile"? Ühe inimese võim teise üle ei kehtestu ainult läbi keeldude, see kehtestub ka läbi lubamise. Meist keegi ei ole positsioonis, et teisele inimesele midagi armulikult "lubada".
Põhjendusi, miks mitte midagi öelda, leiaks veel.
Aga tänasel päeval tänases Eestis täna hommikul ärgates ei ole enam muud võimalust kui öelda − meie, Teater NO99, oleme kooseluseaduses väljendatud mõtteviisi poolt. Tingimusteta.

Teater NO99 trupp ja lavastajad

PS Me oleme Facebookis olnud ühiskondlikel teemadel nagu kuldid rukkis. Miks? Võib-olla seetõttu, et meis tekitab küsimusi, miks üks ettevõte on hakanud tasapisi monopoliseerima ühiskondliku solidaarsuse võimalust. Hashtagide ja laikidega, eventide ja share'imistega võib tekitada ööpäevast elevust, kuid kas see loob ka tegelikku sidusust? Ja miks peaks see kõik juhtuma alati sinise lipu all, millel seisab F täht? "F" stands for what, tahaks küsida.