no35
päev
pärast
vaikust

LAVASTAJA ON NOMINEERITUD LAVASTAJAAUHINNALE


LAGLE

Katsed, pinnanäidised, antennid, aparaadid, torud. Justkui multifilmist pärit tõsiteadlased istuvad, krabisev kombinesoon seljas, faustidena oma töölaua taga ja ootavad. Signaali. Vastust. Siis ukerdavad nad objektile. Suur maailmakõiksus on nende ümber endiselt mõistetamatu. Ometi hoiab teadlasi aastaid uurimisjaamades lootus leida vastuseid. Nad on naljakad, aga nendest sõltub kõik. Kõigele segadusele ja olme laviinile vaatamata hoiab lootus viimaks leida teadmatuse kõrbes otsimas meid kõiki. Ja mis saab siis, kui viimaks leiadki? "Päev pärast vaikust" ühendab oma lavalises esteetikas lavastajamõtte püüu abstraktsusesse ja peaaegu southparkiliku farsilikkuse näitlejamängus. See on hõrk kombinatsioon jabura ja üleva vahel nagu elu üldse.


Lauri Lagle kohta öeldakse tihti, et ta on intuitiivne lavastaja. Mida see tähendab? On lavastajaid, kes on nagu insenerid. Nende tööd on nagu korralikud majad - need põhinevad stabiilsel alusmüüril, kerkivad vastavalt tugevusõpetuse reeglitele, nende fassaadid on korrapärased, esinduslikud, aga natuke ... igavad. Lauri Lagle lavastused on teistsugused. Nad põhinevad äratundmisel sellest, milline maailm on. Selles äratundmises pole midagi müstilist, aga see on väga isiklik. Just ülima isiklikkuse läbi suudavad Lagle lavastused olla üldistavad, võtta ühte kujundisse kokku praegusel ajahetkel meid ümbritsevas ühiskonnas elamise tunnet.

"Lauri on nii näitleja kui lavastajana sukelduja. Ta läheb põhjani. Ta ei hakka kartma, et õhk saab enne põhja otsa, et lähen parem ruttu üles. Ta käib põhjas ära ja toob sealt selle taime ikkagi kaasa, mille järele ta läinud on. Ta ei otsi lavategevuses kunagi konflikte ja see teebki töö temaga väga huvitavaks. Mulle tundub, et ta taotleb näitlejas sattumist samale lainele - sest kui sa oled samal lainel, siis sa võid koos surfata väga pikalt," räägib Eva Koldits tööst Laglega. "Päev pärast vaikust" on Lauri Lagle neljas lavastus Teater NO99 trupiga.

Lavastaja Lauri Lagle
Helid Hendrik Kaljujärv
Kunstnikud Kamilla Kase, Allan Appelberg, Lauri Lagle
Valgus
Siim Reispass
Dramaturg Eero Epner

Laval Marika Vaarik, Eva Koldits, Gert Raudsep, Rasmus Kaljujärv

Esietendus 6. mail 2017


Etendus kestab üks tund ja 40 minutit, ilma vaheajata.

Vaata ka klippi Lauri Laglega, kes räägib lühidalt lavastusest.