NO48
poh, yolo

OJASOO

YOLO - You Only Live Once. Kui sa kuuled seda lauset 13-aastaselt, mida sa teed? Sa oled veel koolis. Sa oled just leidnud endale sõpruskonna, kuid ikkagi on kõik nii ebakindel. Sa ei ole enam laps, aga sa pole ka täiskasvanu. "Sa elad vaid üks kord." Selge. Sa lähed õhtul välja ja jood ennast täis.

"NO48 poh, YOLO" on lavastus noortest ja alkoholist. Sest noorte alkoholitarbimisega on olukord väga halb. Nii linnades kui maal, nii poistel kui tüdrukutel. Alustatakse varem, alustatakse suuremate kogustega. Koomajooma on ilus sõna ebameeldiva sisuga. Vanemad ei näe või pole neil aega või arvavad nad, et see on normaalne, kuna nemad omal ajal… Ja siis veel need, kes alksimüügist teenivad, neil on ka oma agenda. Ja sõbrad? Sõbrad annavad takka. Joo. Joo. Joo. Kärsata oma aju läbi juba nüüd.

Me mängime seda lavastust klassiruumides üle kogu Eesti. Me läheme noorte juurde, mitte ei kutsu neid õhtul teatrisse pöidlaid keerutama. Sotsiaalteadlased ütlevad lihtsa, kuid karmi tõe: tänases Eestis on lapsed üksi jäetud. Nad on ära unustatud. Oodatakse, kuni nad jõuavad tootlikkusse ikka, siis saab paisata nad tööturule ning muuta objektiks. Kuid nad on olemas juba praegu. Nad langetavad otsuseid juba praegu. Ja mõni neist on oma võimalused maha mänginud juba praegu.

Lavastaja Tiit Ojasoo
Dramaturg Laur Kaunissaare
Graafika Jaan Rõõmus

Mängivad Helena Pruuli, Jarmo Reha, Simeoni Sundja, Ragnar Uustal

Lavastuse väljatoomist toetab Sotsiaalministeerium

Esietendus 14. oktoobri varahommikul 2014