no92
stalker

TARKOVSKI/HARTMANN/SCHUBERT

Sebastian Hartmann alustas lavastajana kümmekond aastat tagasi ning on tänaseks välja toonud paarkümmend lavastust. Juba oma esimeste töödega äratas Hartmann säärast tähelepanu, et teda kutsuti majalavastajaks Berliini Volksbühne teatrisse. Nimetatud teater on praegu oma kaasaegse teatrikeelega vaieldamatult Euroopa olulisim teater. Tänaseks on Hartmanni kutsutud lavastama veel säärastesse Euroopa suurteatritesse nagu Viini Burgtheater (korduvalt), Hamburgi Schauspielhaus, aga ka näiteks Norra Nationalteatret. 2005. aastal valiti Hartmann Norra 2004. aasta parimaks lavastajaks ("John Gabriel Borkman" Rahvusteatris).

Peter Schubert on omakorda üks olulisemaid lavastuskunstnikke. Teda on tunnustatud aasta parima lavastuskunstniku tiitliga, samuti töötab ta praegu professorina. Lisaks lavakujundusele loob Schubert ka valguskujunduse.

"Stalker" põhineb vendade Strugatskite ja režissööri stsenaariumi järgi vändatud Andrei Tarkovski samanimelisel filmil. See on film, mille võtted toimusid Eestis ning mis on tänaseks mõjutanud terveid põlvkondi nii Eestis kui ka piiri taga. Stalker räägib loo keelatud Tsoonist ning aardeküttidest, nn stalkeritest, kes Tsoonis keelust hoolimata ringi liiguvad.

Esietendus 6. aprill 2006.

Etendus kestis umbes 1.45

Osades Mirtel Pohla, Gert Raudsep, Tambet Tuisk, Kristjan Sarv ja Jaak Prints.

Dramaturg Eero Epner

Kaamera laval: Ülle Hertmann, Jim Ashilevi

Live-mix: Maarja Pärsim