NO99 Põhuteater

30. aprillil 2011. aastal avas Teater NO99 Skoone bastionil Põhuteatri.

NO99 Põhuteater on spetsiaalselt kultuuripealinna jaoks loodavatest sündmustest suurim. See on installatsioon, avalik ruum ning kultuuriürituste toimumispaik. Põhuteater rajatakse Tallinna kesklinnas asuvale Skoone bastionile, kus ta on avatud 2011. aasta maist kuni sama aasta oktoobrini. Pärast seda NO99 Põhuteater kaob.

NO99 Põhuteater on funktsionaalne installatsioon: selle ümber tekib tarbimisvaba avalik ruum, mis on avatud kõigile soovijatele. Iga kodanik võib osaleda hommikvõimlemises, mängida lastega mänguväljakul, lugeda intelligentseid väljakutseid pakkuvaid ajakirju, süüa normaalset tervislikku toitu, kuulata linnulaulu, vaadata merele. Maist kuni septembrini esinevad NO99 Põhuteatris erinevad rahvusvaheliselt tunnustatud kaasaegsed kunstnikud oma lavastuste ning ruumi- ja heliinstallatsioonidega. Teiste seas on võimalik näha Sebastian Nüblingi, Gob Squadi, Kristian Smedsi, Nature Theatre of Oklahoma, Sireni ja paljude teiste loomingut.

Programmi kuraatoriks on Teater NO99.

Vaata ka Põhuteatri kodulehte ja programmi.


Põhuteater meedias


Viis kuud omapärast teatrit. Põhuteatrit. | Heili Sibrits, Postimees.ee 16.02.2011

NO99 püstitab Põhuteatri (Postimees, 16.10.2009 00:19)
«Nagu viimased juhtumid kultuurikeskuste turul on näidanud, ei ole teised materjalid usaldusväärsed,» põhjendab NO99 juht Tiit Ojasoo põhku.

NO99 ehitab Skoone bastionile Põhuteatri (Eesti Päevalehe, 16. oktoober 2009 10:50)
Teatri NO99 ja SA Tallinn 2011 koostöös valmib 2011. aasta suveks Skoone bastionile Põhuteater.
Skoone bastionile, mis siiani on olnud suletud ja seejärel marginaalne linnaruumi osa, ehitatakse põhust ja teistest looduslikest materjalidest black-box tüüpi teatrihoone, mille küljes hakkab paiknema ka vabaõhukino.